Regulaminy konkursów

Cool

Biblioteka szkolna SP nr 8 im.Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

Cele konkursu:

- Popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich.

- Rozwijanie zainteresowań najnowszą literaturą dziecięcą i młodzieżową.

- Rozwój wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej literaturą współczesnych pisarzy   polskich.

- Rozbudzanie motywacji czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs plastyczny Czy znasz twórczość Grzegorza Kasdepke? jest przeznaczony dla uczniów z klasy II – III
  2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pocztówki z wybranego kraju na podstawie książki Grzegorza KasdepkeZ piaskownicy w świat”,
  3. Technika pracy kredki, farby.
  4. Format pracy A4,
  5. Pracę konkursową należy opatrzyć pseudonimem i dołączyć do niej zaklejoną kopertę (opatrzoną tym samym pseudonimem) z następującymi danymi: imieniem i nazwiskiem autora, nazwą szkoły, klasą oraz imieniem  i nazwiskiem opiekuna
  6. Prace konkursowe oceni komisja powołana przez organizatora.
  7. Kryteria oceny prac:
  • zgodność pracy z tematem konkursu,
  • oryginalność pracy,
  • wartość plastyczna,
  • zgodność pracy z tematem konkursu
  1. Prace konkursowe należy przekazać do biblioteki szkolnej do 25 października
  2. Trzy prace wybrane w drodze eliminacji szkolnych zostaną przekazane na etap międzyszkolny.
Organizatorzy: mgr Urszula Markowska, mgr Anna Żywolewska

Cool

Biblioteka szkolna SP nr 8 im.Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym

Cele konkursu:

- Popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich.

- Rozwijanie zainteresowań najnowszą literaturą dziecięcą i młodzieżową.

- Rozbudzanie motywacji czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs Czy znasz twórczość Grzegorza Kasdepke ? jest przeznaczony dla uczniów z klasy IV –VI.
  1. Przedmiotem konkursu jest twórczość współczesnego pisarza polskiego – Grzegorza Kasdepke, czyli sprawdzenie znajomości treści książek w/w pisarza.
  2. Konkurs czytelniczy przebiegać będzie w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym.
  3. Literatura obowiązująca na etapie szkolnym:
  • Poradnik hodowcy aniołów
  • Fochy fortuny, czyli Kuba i Buba w gąszczu słów.
  1. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w szkole w formie pisemnej w dniu 22 października. Trzech uczniów z największą ilością punktów zostanie zakwalifikowanych do etapu międzyszkolnego konkursu.
  2. Drugi etap międzyszkolny konkursu czytelniczego odbędzie się 13 listopada. Literatura obowiązująca na etapie szkolnym oraz dodatkowo:
  • Mity dla dzieci
 Organizatorzy: mgr Urszula Markowska,mgr Anna Żywolewska